top of page
ibrahim_ulukaya_girişimcilik.jpg

İbrahim Ulukaya Kimdir?

Ceo&Founder - Ulukaya Grup

Co-founder Kültepe Yatırım A.Ş.

Co-founder TR-Angels Girişim A.Ş.

Yeni Nesil Teknoloji Yatırımcısı

İbrahim Ulukaya, 1986 yılından bu yana faaliyet gösteren Ulukaya grup firmasında 2003 yılından itibaren Yönetim Kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu dönem içinde aynı grup bünyesinde yer alan gıda, enerji ve inşaat alanındaki projelerini geliştirmiştir.

 

2018 yılında Hazine ve maliye Bakanlığından melek yatırımcı lisansı almıştır.

Yenilenebilir enerji, biyoteknoloji, yapay zekâ ve finansal teknolojiler alanında girişimcileri değerlendirerek, bu yatırımların dördünde lider yatırımcı olarak aktif görev üstlenilmiştir.

Ayrıca mentorluk ve melek yatırımcılık eğitimlerini tamamlayarak birçok iş fikri ve şirket sahibi girişimcilere ticarileşme konularında mentorluk desteği verilmiştir. Teknoloji odaklı girişimlerin fikir aşamasından, ölçeklenerek kurumsallaşma safhasına kadar tüm aşamalardaki ihtiyaçlarının karşılanması gayretinde bulunulmaktadır.
Girişimcilerin hem ihracat kapasitelerini artırmalarına destek olmak hem de büyüme aşaması fon ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak için iş birlikleri geliştirme için yurtdışı programlarına katılarak gelişmiş girişimcilik ekosistemine sahip ülkeler ziyaret etmektedir.  

Ana uzmanlık alanları; finansal planlama, yatırım analizi, süreç yönetimi ve stratejik planlama stratejileridir. Türkiye’deki küçük veya aile şirketlerinin büyüme süreçlerinin doğru ve etkin yönetimi ile şirket ortaklarının finansal okuryazarlık düzeylerinin arttırılması iş hayatındaki ilgi alanlarıdır.

 

Hobileri arasında profesyonel atla engelli atlama, kayak ve doğa yürüyüşü yer almaktadır. Eğitimini Erciyes Üniversitesi bilgisayar bölümünde tamamlayan İbrahim Ulukaya, Fenerbahçe aşkını kongre üyesi olarak taçlandırmıştır. 

 

Hakkımda: Ben Kimim?
bottom of page